Smluvní podmínky - Keramika Ivet Dologová

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Smluvní podmínky

*1 Prohlášení o shodě:

Jméno: Keramika Iveta Dologová
IČO: 01529978
Adresa provozovny: Na Buku 171, 252 07 Štěchovice
Kontakt: keramika-handmade@email.cz

Výrobky: Užitková keramika a výrobky určené k přípravě, přepravě a uchovávání potravin.
Identifikace výrobků: Každý výrobek je řádně označen na spodní části vyrytým logem výrobce a logem označující výrobek vhodný pro styk s potravinami.

Prohlašuji a potvrzuji, že:
Materiály používané k výrobě užitkové keramiky jsou bez jakýchkoli škodlivých příměsí. Jsou zásadně používány glazury neobsahující olovo ani kadmium či jiné zdraví škodlivé látky.

Na základě laboratorních testů lze konstatovat, že výrobky vyhovují požadavkům nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 1935/2004 (ES) o materiálech a předmětech určených pro styk s potravinami, vyhlášky MZ 38/2001 Sb. a jsou tedy zdravotně nezávadné.

Tuto skutečnost lze doložit Protokolem č. 100-054617 z Technického a zkušebního ústavu stavebního Praha, s.p., odštěpný závod ZÚLP České Budějovice, Čechova 59, 370 65 České Budějovice.


*2 Objednávka:

Vaší objednávku sepisujte srozumitelně, požadavek zasílejte přes e-mailovou zprávu nebo přes zprávu na Facebookové stránce keramiky.

Jak sepsat objednávku:
Vždy uvádějte počet kusů, typ výrobku, motiv, který si přejete na výrobku zhotovit, případně jméno a dále barvu výrobku.
Fotky s výrobky jsou vždy popsané typem, barvou apod., uvádějte tedy vždy jejich přesný název a neměňte jej za jiný smyšlený.
K objednávce, prosím, uvádějte i svou adresu pro dodání, pokud máte zájem o osobní odběr, tak uveďte tuto skutečnost a jen telefon.

Příklad:
2x hrnek rovný střední, plastické tlapky, jméno Amálka, červená
1x hrnek buclák půllitr, plastické tlapky, jméno Toník, modrá

Adresa pro dodání:
Vaše jméno a příjmení
kompletní adresa (ulice, číslo popisné, PSČ a město/obec)
dále pak TELEFON - tento uvádějte vždy - pokud by bylo třeba, je to nejrychlejší způsob komunikace, ale je využíván pouze ve výjimečných případech, vždy se ale komunikuje pouze přes zprávy - zasílání fotografií výrobků apod. …

V případě, že byste si přáli něco specifičtějšího, lze uvést, co byste rádi změnili (například, aby byly tlapky červené, ale vnitřek hrnku bílý apod. …).


*3 Doba výroby a přibližný termín dodání:

Vzhledem k faktu, že se jedná o ruční výrobu, si vyhrazuji právo na změnu termínu výroby/dodání a to z důvodu nepředpokládané komplikace během výroby (během výroby může dojít k poškození práce a musí se začít s výrobou od začátku) - o této skutečnosti budete v případě informováni.

Přibližná doba výroby je v rozmezí cca 4 - 10 týdnů, tato doba se určuje dle nabrané práce a složitosti výrobků. Pokud si tedy objednáte jeden hrneček, jeho doba výroby bude nižší, než například velká jídelní souprava, která může mít dobu výroby až 15 týdnů.
Vždy objednávejte s předstihem a berte na vědomí udanou dobu výroby.
Nedisponuji žádnou nabídkou expresní výroby - vše má svůj čas a není možné jej ošidit či nijak uplatit.


*4 Platba objednávky:

Při objednávce na zakázku je vybíraná nevratná záloha ve dvou výších a sice:
- Výrobky, které jsou bez bližších specifik, tedy beze jména, bez data, loga apod.:
U takových výrobků je vybíraná záloha ve výši ½ ceny z celkové ceny výrobků.
- Výrobky se specifiky, jako je jméno, datum, logo, speciální motiv na přání a velké jídelní soupravy nad 5000,- Kč:
U takových výrobků je vybírána celá částka. Důvodem je to, že tyto výrobky pak nelze po Vašem neodebrání dlouhodobě prodat, často se neprodají vůbec, obzvlášť ty se jmény a vzniká tak vysoká finanční škoda.

U běžných objednávek bez bližších specifik, budete po dokončení výroby vyzváni k doplacení celkové částky za výrobky, včetně expedičního poplatku (bod 5*), který je nutno uhradit do tří pracovních dnů od zadání na účet a dále se postupuje odesláním či osobním odběrem výrobků.
Při každé sumarizaci objednávky jste seznámeni s cenou všech objednávaných výrobků, včetně expedičního poplatku a Vaší povinností je, mít peníze na doplatek výrobků přichystané.
V případě nedodržení data splatnosti Vám propadá nárok na vrácení zálohy a výrobky budou nabídnuty dále k prodeji.

- Skladové výrobky:
Pokud máte zájem o skladové výrobky, je možno Vám je rezervovat pouze dva dny do obdržení platby, po nezaplacení se pak rezervace ruší.

Dále upozorňuji, že bez zaplacené zálohy na novou objednávku Vám nemohu výrobky zhotovit (pokud byla záloha požadována), tudíž Vás prosím, abyste si objednání výrobků skutečně rozmysleli a pokud nemáte vážný zájem, tak Vás prosím, neobjednávejte - ušetříte tak čas mně i Vám …
Zálohu na výrobu je nutné uhradit do jednoho týdne od mého zadání (nikoliv Vašeho přečtení zprávy), jinak bude Vaše objednávka stornována.

*5 Odeslání výrobků a osobní vyzvednutí:

Výrobky, které si přejete zaslat na Vámi zadanou adresu, zasílám prostřednictvím České pošty, v krabicích z 3VVL a 5VVL (třívrstvá a pětivrstvá vlnitá lepenka), vystlané obalovým materiálem a výrobky jsou pečlivě zabaleny do několika vrstev bublinkové fólie, která brání jejich poškození během přepravy.
Balík je řádně zabalen, olepen výstražnou páskou a označen, jako křehký balík.
Balíky jsou zasílány pouze jako Balík do ruky/na poštu či na přání jako Expresní balík (tento balík je výrazně dražší, ale 100% dojde druhý den i v sobotu či svátky), nezasílám žádné balíčky doporučeně, tyto balíky nejde pojistit na křehkost obsahu a není jej tak možné, v případě poškození během přepravy, reklamovat.
Expediční poplatek je účtován podle počtu výrobků a velikosti výsledného balíku.
Pokud by byl balík příliš těžký, je nutné jej zaslat ve dvou balících, každý je tak účtován samostatně.

V expedičním poplatku je zahrnuto:
Poštovné dle ceníku České pošty, krabice, obalový materiál - izolepa, výstražná izolepa, bublinková fólie, výplň balíku a čas strávený balením a odesláním balíků.
Expediční poplatek je tedy účtován od 200,- Kč výše.
Pokud tedy máte v balíčku pouze jeden menší výrobek (například hrnek), cena expedičního poplatku je 200,- Kč.
Nemusíte se bát rozbití výrobků během přepravy, ty jsou perfektně zabalené. Samozřejmě nemohu ručit za poštu, ale ode mě odcházejí balíčky stoprocentně zajištěné, aby se k Vám dostaly v pořádku.
Balíky jsou odesílány do týdne od připsání platby za Vaši objednávku.

Osobní vyzvednutí:
Je možné pouze po předchozí domluvě a předem zaplacených výrobků na účet.
Vždy se informujte, zda je možné si výrobky v danou dobu vyzvednout přímo v dílně ve Štěchovicích.

*6. Reklamace:
Reklamace se vztahuje pouze na viditelné poškození nového výrobku, ne poškození ze špatného užívání - tedy například špatné zacházení, střídání vysokých a nízkých teplot, které mhou vést k prasknutí či poničení glazury a pod.
Pokud se zbožím při převzetí nejste spokojeni, je nutno tuto skutečnosti ihned řešit a domluvit na případnou nápravu či výměně.
Není možné reklamovat zboží až po několika dnech od převzetí - jedná se o výrobky pro styk s potravinami a není možné jej tak vrátit, aniž byste dokázali jejich nepoužití, tedy by byl výrobek nehygienický a dále neprodejný.

Výroba na zakázku je závazná a pokud si rozmyslíte její vzhled a tvar během výroby, není možné toto brát jako reklamaci - co si objednáte, to Vám vyrobím - se vším jste srozumeni na začátku objenávky, včetně ceny.

Na pozdější reklamace není brán zřetel!

*7 Závěr:

Jedná se o ruční zakázkovou výrobu, která s sebou nese delší dobu výroby i následného dodání. Berte to prosím na vědomí a uzpůsobte tomu Vaší objednávku.

Zaplacením zálohy a celé ceny za výrobky souhlasíte se smluvními podmínkami.

Děkuji za přečtení
Iveta Dologová
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky